Naucz się robić świetny PORTRET - Rekrutacja do projektu

Naucz się robić świetny PORTRET - Rekrutacja do projektu

16 maja 2022

O co chodzi?

Nasz projekt zakłada spotkania i warsztaty fotograficzne ukierunkowane na fotografię portretową. Chcemy pokazać, że promowanie Stalowej Woli oraz ludzi w niej mieszkających nie musi ograniczać się do zdjęć widokowych czy standardowych reportaży z wydarzeń. Nas, młodych fotografów lub amatorów fotografii najczęściej kręci fotografia innych ludzi. Postanowiliśmy zatem zrealizować projekt, w którym właśnie fotografia portretowa zostanie osadzona w centrum zainteresowania. Pokażemy, że portret nie musi kojarzyć się tylko ze zdjęciami do gazet i bilboardów albo sweet fotkami na ławce w parku. Zbieramy team do projektu, w którym wspólnie przejdziemy przez cały proces wkręcenia się w świat fotografii. 

Na początek wspólnie zaplanujemy i spotkamy się na kilku zajęciach z podstaw fotografii. Nasi instruktorzy prowadzą spotkania od lat i potrafią świetnie opowiadać o nawet najbardziej pokręconych tajnikach fotografii. Gdy ogarniemy już pracę z aparatem przejdziemy do warsztatów z podstaw i teorii fotografii portretowej. Wiecie, że czasem najbardziej odjechane pozy widziane przez obserwujących - świetnie prezentują się na zdjęciach? Podczas zajęć nauczymy się pracy z modelem, dowiemy się czym najlepiej robić takie zdjęcia i jak ustawić aparat? Ta zajęcia chcielibyśmy przeprowadzić w maju i czerwcu.

Natomiast na wakacjach zorganizujemy sesje portretowe z modelami, aranżacją i w ciekawych scenografiach. Gdy zbierzemy już materiał fotograficzny spotkamy się na zajęciach z obróbki i retuszu. Pokażemy Wam jak bardzo może różnić się świat dotknięty przez profesjonalnego grafika. 

Ciekawi Cię jak działamy? Zerknij do zakładki GALERIE ZDJĘĆ i zobacz sesje, które organizowaliśmy.

Dla kogo?

Projekt dedykowany jest do młodzieży w wieku 13-25 lat. 

Ile to kosztuje?

Nic. KADR działa non-profit. Wszyscy tu jesteśmy za free ;)

Co potrzebuję?

Najlepiej, jeśli masz własny aparat fotograficzny, trochę wolnego czasu i chcesz robić zdjęcia portretowe. I to już wystarczy! Możesz wziąć ze sobą kogoś znajomego - jeśli jego też interesuje fotografia!

Kiedy będą spotkania?

Zapisz się i przyjdź na spotkanie organizacyjne już 26 maja 2022 na godz. 18:00 do Studia Fotograficznego KADRu. W czwartek chcielibyśmy się poznać i ustalić terminy najbliższych zajęć. Nie będzie długo ;) Później chcemy zacząć od podstaw fotografii i podstaw fotografii portretowej. Pozostałe spotkania i warsztaty będziemy ustalać na bieżąco. Dogramy takie terminy, aby odpowiadało jak największej ilości osób. 

Jak się zapisać?

Chcesz wziąć udział w projekcie? Nic trudnego - na początek wypełnij prosty formularz zapisu i przyjdź na pierwsze spotkanie już 26 maja 2022 na godz. 18:00! Zależy nam abyście zgłosili się poprzez poniższy link, ponieważ projekt realizowany jest z dofinansowania w ramach projektów kulturalnych w Stalowej Woli. 

Lokal znajduje się w piwnicach pod dawnym Kinem Ballada. Stalowa Wola, ul. Staszica 14 (wejście od strony Parku 24)
Gdybyś nie mógł/nie mogła do nas trafić - tutaj jest mała podpowiedź gdzie dokładnie znajduje się wejście :)

mapka - wejście Kadr

Naucz się robić świetny PORTRET - Rekrutacja do projektu

Zostaw komentarz