Sleeveface

Sleeveface

18 stycznia 2023

Cześć! Spotykamy się na kolejnych zajęciach 20.01 normlanie o 17 w lokalu. Będziemy robić coś, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy, czyli sleeveface. No dobra, ale co to właściwie jest? ;D Definicyjnie to "połączenie okładki książki z postacią fotografowanej osoby lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem". U nas nie popiszemy się za bardzo z otoczeniem, bo będziemy działać w studio, więc skupimy się na postaci, rekwizytach itp.

Co trzeba przygotować?
- przede wszystkim, każdy ma poszukać i zorganizować sobie jakąś książkę/książki z okładką, którą chcielibyście odtworzyć. Przetrzepcie to, co macie w domu, przeszperajcie neta bo jeszcze są dwa dni żeby może wypożyczyć coś, co Wam wpadnie w oko.:)
- macie już książkę, to teraz zastanówcie się, w co jest ubrana osoba na zdjęciu, jakie ma rekwizyty, dodatki. Chyba, że nie będzie ludzi na okładce, a fotka będzie do odtworzenia. Musicie się przygotować do zrobienia swojej okładki. 

Czemu warto?
W różnych bibliotekach co roku są organizowane konkursy sleeveface, w których można zgarnąć fajne nagrody (też kasowe). :D 

Nie musicie robić tego sami. Możecie się dobrać w dwójki i wspólnie przygotować się do takiej fotki. Jak będziecie chcieli znaleźć jakieś kostiumy do swojej książki, rekwizyty, cokolwiek, to podsyłajcie na grupie na messengerze, może Wy akurat nie macie czegoś, a ktoś inny ma;)

Co jeszcze w piątek? Wybieramy zdjęcia, które pójdą na wystawę do Vivo. Mieliście nam dać sugestie, które zdjęcie byście chcieli, kto tego nie zrobi to wybierzemy sami :P

Spróbujcie coś ogarnąć na te zajęcia, bo tak z marszu bez przygotowania będzie ciężko o efekty :D

Poniżej inspiracje jak to ma wyglądać:
https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=sleeveface&rs=typed

Wpisujemy się w komentarzach! Do piątku!:)

Sleeveface

Zostaw komentarz