Kadr na Dniach Miasta (foto)

Kadr na Dniach Miasta (foto)

08 maja 2012

Polowe studio fotograficzne, lampy, softboxy, masa aparatów, od najstarszych do najnowszych najlepszych lustrzanek, prasa fotograficzna oraz nasza grupa – to wszystko to co zaprezentowało stalowowolskie koło fotograficzne KADR. Stoisko KADRu zorganizowane zostało w ramach Alejki Inicjatyw Obywatelskich podczas Dni Stalowej Woli.

Nasz namiot Kadrowy został rozstawiony 6go maja, podczas drugiego dnia imprez Dni Stalowej Woli. Wiele godzin przygotowań, rozstawienie namiotu, sprzętu, zorganizowanie całej grupy oraz lokalizacja stoiska – dało efekt. Stoisko KADRU przez praktycznie cały czas było oblegane przez nie tylko gapiów, ale przede wszystkich tych, którzy chcieli spróbować swoich sił w fotografii. Rozstawiony przez nas sprzęt oraz instruktorzy dawali szanse każdemu, kto chciał sprawdzić się w roli fotografa lub modela. Coś dla siebie znaleźli również pasjonaci aparatów analogowych, średniego i dużego formatu czy Ci, których konikiem jest fotografia reportażowa. Członkowie Kadru, przez całą imprezę byli do dyspozycji zainteresowanych, udzielali informacji nie tylko na temat fotografii, ale również działania oraz struktury naszych warsztatów.

KADR to koło fotograficzne istniejące od 2008 roku. Pierwotnie stworzone przy Spółdzielczym Domu Kultury, obecnie działające w Miejskim Domu Kultury. Koło zrzesza przede wszystkim młodzież ze Stalowej Woli oraz okolic. Jak mówią prowadzący, jego ideą w odróżnieniu od innych istniejących już grup, nie jest zrzeszenie profesjonalnych fotografów z wieloletnim doświadczeniem. KADR stawia na młodzież i nie ważne jest czy dołączając do grupy masz wiedzę i umiejętności. Najważniejsze są chęci do nauki.

Zajęcia same w sobie były i są bezpłatne. Organizowane są jedynie comiesięczne nieduże składki na niezbędny sprzęt, chemię, czy wyjazdy plenerowe. Kolejne spotkanie już w piątek 11-go maja. Zapraszamy na nie szczególnie osoby, które chciałyby bliżej poznać nasze koło, a przyszłości razem z nami tworzyć jedyną w swoim rodzaju grupę fotograficzną – KADR.

 

 

Kadr na Dniach Miasta (foto)

Zostaw komentarz

Co mamy w planach?