Stalowa Wola dawniej i dziś

Stalowa Wola dawniej i dziś

Czas podróży wstecz! Koło Fotograficzne KADR w Stalowej Woli rozpoczyna nowy, pasjonujący projekt, który przenosi nas w przeszłość, aby ożywić zapomniane wspomnienia. Podczas tej wyjątkowej inicjatywy chcemy połączyć stare i nowe zdjęcia, odkrywając, jak nasze ukochane miasto zmieniło się na przestrzeni lat.

Projekt "Stalowe Wspomnienia" to unikalna okazja dla wszystkich posiadaczy starych fotografii Stalowej Woli. Jeśli masz w swojej kolekcji archiwalne zdjęcia, które ukazują dawne oblicze naszego miasta, chcemy Cię poznać! Prześlij swoje fotografie na adres email foto@kadrujemy.com, a my wykorzystamy je do stworzenia niezwykłych porównań.

Jeśli znasz kogoś, kto może mieć stare fotografie dokumentujące nasze miasto - koniecznie daj mu znać!
Wspólnie stwórzmy niezwykłe internetowe muzeum wspomnień, które zostanie z nami na lata.

Krok 1

Znajdź stare fotografie Stalowej Woli. Przeszukaj swoje zbiory, zapytaj znajomych i bliskich!

Krok 2

Wyślij wersję cyfrową zdjęć mailem
(Nie masz skanera? To nic - mamy na to plan. Wszystko opisaliśmy poniżej )

Krok 3

Postaramy się znaleźć miejsca z przesłanych zdjęć i odwzorować jak wyglądają one dzisiaj.

foto@kadrujemy.com

Uczestnicy naszych warsztatów, pełni pasji i talentu, będą odwiedzać te same miejsca, które znalazły się na starych zdjęciach. Zadanie nie jest łatwe, czasem w miejscu w którym wiele lat temu stał fotograf - teraz stoi budynek lub znajduje się ruchliwa ulica. Mamy nadzieję odkryć jak najwięcej miejsc z przesłanych przez Was zdjęć, które uda się nam zestawić z dniem dzisiejszym. Dlatego nie możemy obiecać, że każde zdjęcie znajdzie swój "dzisiejszy" odpowiednik. Całym projektem pragniemy pokazać, jak nasza piękna Stalowa Wola ewoluowała na przestrzeni lat.

Stworzymy również wyjątkową stronę internetową, na której będziemy prezentować te fascynujące rezultaty. Ta strona stanie się wirtualnym archiwum, gdzie historie i obrazy spotkają się, tworząc niepowtarzalną opowieść o naszym mieście.

Co jeśli nie mogę przesłać zdjęcia mailem?

Doskonale rozumiemy, że nie każdy ma możliwość profesjonalnego zeskanowania swoich fotografii. Specjalnie dla wszystkich, którzy chcą udostępnić nam swoje zdjęcie, ale mają go w wersji elektronicznej - zorganizujemy czas, w którym będziecie mogli przynieść swoje zdjęcia a my profesjonalnie je zdigitalizujemy

Znajdziecie nas w Centrum Aktywności Seniora na ulicy Jana Pawła II 10 (dawne Centrum 4), w poniższych terminach:

  • 15 czerwca - Czwartek - (13:00 - 16:00)
  • 22 czerwca - Czwartek - (13:00 - 16:00)

Zeskanowanie zdjęcia potrwa tylko kilka minut, a wszystkie fotografie od razu zostaną zwrócone właścicielom.

Do zobaczenia!