Wzmacniamy nasze KADRy

Wzmacniamy nasze KADRy

O co chodzi w tym projekcie?

Tym razem w projekcie chodzi o nas. O rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, wiedzy. Chodzi też o dobrą zabawę i wzajemną integrację. Bo im lepsi będziemy my, tym coraz lepiej będzie działał cały KADR :) 

Projekt "Wzmacniamy nasze KADRy" ma na celu podnoszenie kompetencji instruktorów, animatorów i KADRowiczów. Cały cykl zajęć i warsztatów moglibyśmy określić jako małe szkolenie medialne i multimedialne. Chcemy, abyśmy nauczyli się pracy z kamerą i występowania przed nią. Nauczyli się sztuki prowadzenia wywiadów, oraz ich udzielania. W praktyce sprawdzili siebie jako prowadzących, instruktorów czy prelegentów. Dowiemy się jak prowadzić kamerę, kadrować czy choćby jak pracować z mikrofonem i dźwiękiem w filmie. Finalnie, spróbujemy stworzyć naszego własnego, kadrowego show reela (czyli taki film reklamowy o nas). 

W ramach projektu zorganizujemy cały cykl spotkań i warsztatów z ludźmi, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Chcemy aby zdobyte umiejętności przyczyniły się do lepszego marketingu naszej grupy, oraz Was samych jako fotografów. 

No dobra, to jaki jest plan?

  1. Warsztaty "Umiejętność prowadzenia zajęć i wystąpień publicznych" z Łukaszem Błądem.

    Terminy:
    24 czerwca (sobota) w Rzeszowie - Ruszamy jakoś do południa
    7 lipca (piątek) w Stalowej Woli (w KADRze) - od 16 lub 17

ZAPISY TUTAJ

Łukasz Błąd

Radiowiec, konferansjer i wykładowca. O sobie pisze tak:

W dzieciństwie kulałem się ze śmiechu oglądając slapstikowe komedie i programy Tey’a, znałem na pamięć szpitalny program Bohdana Smolenia, a później odkryłem Latający Cyrk Monty Pythona i kabaret Potem. Właśnie – kabaret – słowo klucz do mojego jestestwa (ale słowo, co nie?). Na studiach miałem już swój, z castingu do składu wyłoniłem małżonkę, o satyrze w kabarecie napisałem doktorat a jednym i drugim zajmuję się w radiu już ćwierć wieku (dziadersko brzmi, co nie?). Zbieram też wszystko, co związane z kabaretem: afisze, ulotki, nagrania, rekwizyty, satyryczną prasę. Na co dzień prowadzę klub studencki i jestem wykładowcą akademickim podzielającym przekonanie jednego z wybitnych profesorów, że uniwersytet bez kabaretu, to dopiero jest kabaret. W Radiu 357 grasuję we wtorkowych porankach przypominając, że Latka Lecą. I jeszcze zdradzę swoją wielką tajemnicę (czad, co nie?) – otóż moim marzeniem jest… ADMIN: autor przekroczył dopuszczalny limit znaków.

2. Warsztaty "Stuka prowadzenia i udzielania wywiadów"

Jak poprowadzić z kimś wywiad, oraz jak dobrze wypaść udzielając go. Jak zachować się przed kamerą, jak stać, gdzie patrzeć, jak mówić? Najczęściej powielane błędy w wywiadach telewizyjnych lub radiowych. 

Terminy:
dwa spotkania / w trakcie ustalania

3. Zajęcia "Marketing fotografa vs Google"

Wiesz o tym, że 70% kliknięć zabierają strony z pierwszych 3 pozycji w Googlu? SEO, SEM czy Pozycjonowanie. Odczarowujemy tajemne akronimy i pogadamy o tym co robić, aby nasza strona była jak najlepiej widoczna w sieci. Po tych zajęciach już zawsze będziesz inaczej patrzeć na Internet.

Terminy:
13 lipca (czwartek) - 17:00 w siedzibie KADRu

4. Warsztaty "Praktyczna produkcja multimediów" z Maćkiem Kisałą

Warsztaty fotograficzne oraz filmowe. KADRowicze poznają różne rodzaje mikrofonów, kamer, nagrywarek audio itp. Poznamy podstawowe techniki realizacji, takie jak ustawienie światła, dźwięku, kadru i ruchu kamery. Będziemy ćwiczyć m.in. jak ustawiać kamerę, wybierać odpowiednie ujęcia, jak dobierać dźwięk oraz jak montować nagrania i spróbujemy nagrać nasz własny film KADRowy! Poznamy też podstawowe techniki montażu i przygotowania filmów do różnych kanałów - strony internetowej, facebooka czy instagrama. Jeśli czas pozwoli zrobimy również podejście do stremingu i tworzenia interaktywnych wideo, rolek czy relacji :) 

Terminy:
W trakcie ustalania (sierpień-wrzesień)